niedziela, 27 czerwca 2010

CZERWCOWA NIEDZIELA..

Piękna czerwcowa niedziela.Pierwsza niedziela wakacji.Słoneczna pogoda i ciepły dzień zachęcały do wypoczynku na świeżym powietrzu.U nas w rodzinie ,tradycyjnie.Spotykamy się razem w Raszowce.Jest okazja do spotkania się calej rodzinki.Ten zwyczaj bardzo kultywujemy,bo bardzo cementuje rodzinę.To ważne dla wychowania wnuków i pokazywania im rodziny w działaniu.Tak też było i dzisiaj u nas
 Rano smaczna kawa na naszym ogrodowym tarasie z obowiązkowym ciastem własnej produkcji
Potem smaczny obiadek spożywany pod nową pergolą w naszym ogrodzie.Nasze wnuki Paula i Michał wyrażnie zadowoleni z takiego spożywania obiadu.
Wszyskim bardzo się podobał nowy kącik wypoczynkowy,pergola z  z nowym kompletem ogrodowym.
I tak skończyla się kolejna rodzinna niedziela.

czwartek, 24 czerwca 2010

IMIENINOWO....

Dzisiaj jest Jana,moje imieniny.Zafundowalem sobie prezent w postaci kompozycji kwiatowych z mojego ogrodu.Robimy ich wiele w naszym ogrodzie.W sposób zdecydowany ożywiają zieleń i bardzo cieszą oko.
 Pokrzywka pięknie nadaje się do kompozycji kwiatowych
 Kompozycja wielokwiatowa
 Dekoracja na tarasie.


piątek, 18 czerwca 2010

CZERWCOWE DNI.

Spokojnie płyną dni w czerwcu .Pogoda nas nie rozpieszcza ale nie jest dla nas taka okrutna jak w innych regionach kraju.Paula organizowała maluchom z przedszkola Dzień Dziecka w swoim liceum.
 Niedziela tradycyjnie spędzana jest na wspólnym rodzinnym spotkaniu.Udalo nam się w południe wypić kawę na tarasie.
 Zieleń w naszym ogrodzie jest taka soczysta i dorodna i cieszy oko.W najbliższą niedzielę wybieramy się na wybory.Warto zagłosować na rzecz dobrego Prezydenta naszego kraju.Oby zostal nim najlepszy.
 Czekamy na wakacje szkolne i koniec roku szkolnego.

czwartek, 10 czerwca 2010

MAMY JUŻ CZERWIEC.

Już czerwiec.Za kilka dni rozpoczniemy kalendarzowe lato,bo to rzeczywiste już się chyba rozpoczęło.Dzisiaj u nas ponad 30 stopni i ciężkie powietrze.Roślinność w naszym ogrodzie zdaje się nadrabiać poprzedni chłodny okres.Robi się z dnia na dzień ciekawiej i bardziej kolorowo.Już niedługo wakacje i czas wypoczynku.Oby był udany.Dzisiaj chcę pokazać nasze krzewuszki.To piękny krzew przełomu maja i czerwca,taka zapowiedż  zbliżającego się lata.Popatrzcie.


Krzewuszki pokazane w trzech ujęciach.A więc do lata!

czwartek, 3 czerwca 2010

BARWY WIOSENNE W NASZYM OGRODZIE.

Wiosna jest tą porą roku na którą się czeka przez cały okres zimy i potem przychodzi .Tegoroczna nas rozczarowała.Ogrody nasze jednak nie poddały się tej zimnej aurze.Wiosenna gama kwitnących kwiatow ,krzewów i drzew uraczyła nas swoim pięknem.Tylko nie mogliśmy się w pełni cieszyć ich urokiem bo było za chłodno na spacerowanie czy grilowanie w ich towarzystwie.Może czerwiec będzie łaskawszy.
Kwitnące bergenia i mahonia
Kwitnąca wiśnia.

.

środa, 2 czerwca 2010

UROKI STAREJ FOTOGRAFII

Wczoraj był Dzień Dziecka.Jak ten czas leci.Z małych ,naszych synów,powyrastali duzi panowie,ktorzy mają już swoje dzieci,ktore też już szybo dorastają...Samo życie.Przy okazji jednak warto przypomnieć sobie "tychże panów z !979roku.Jak piękne są wspomnienia....
Nasi synowie Jarek i Krzysztof-Legnica 1979.

wtorek, 1 czerwca 2010

DZIEŃ DZIECKA.

Dzisiaj Dzień Dziecka.Niech wszelka radość tego świata zawsze gości wśród nich a nieszczęścia omijają je z daleka.
 Paula -moja wnuczka