wtorek, 31 sierpnia 2010

MOJA PRYWATNA TOP LISTA.

Wywołany przez http://zielonyzakatek-aszka9.blogspot.com/ prezentuję swoją TOP LISTĘ.
LUBIĘ:
  1.swój zawód-nauczyciel
  2.miejsce w którym mieszkam,
  3.sport i filatelistykę,
  4.fotografię i czytanie książek,
  5.serfować w internecie,
  6,wszystkie zwierzęta,
  7,zajmować się pracami w ogrodzie,
  8,brać udział w koleżeńskich spotkaniach
  9,z pasją jeść lody i  popijać nalewkę,
10,oglądać stare fotografie i wspominać.
ZDECYDOWANIE NIE LUBIĘ:
       -wszelkiego przejawu arogancji i wulgaryzmu
       -bezmyślnego politykierstwa.
Proszę o pokazanie swoich list;
.

sobota, 28 sierpnia 2010

U NAS -MUZYCZNIE.

U nas ,w Raszówce,działa ludowy zespół chóralny.To bardzo sympatyczny zespolik.Śpiewają w nim mieszkanki naszej wsi.Posiadają piękne stroje i spory już repertuar.Miło ich się słucha.
 Panie:Czesława i Genowefa,członkinie tegoż zespołu.
Kilka członkiń naszego zespołu.
Ostatnio ,w imprezie naszych strażaków,uczestniczyła autentyczna orkiestra górnicza z Kopalni Rudna.W orkiestrze taj grają rownież dziewczyny...

 

piątek, 27 sierpnia 2010

JUŻ PONAD 20 LAT.

Mieszkamy tutaj w Raszówce już ponad 20 lat.To najdłuższy okres zamieszkania w jednym miejscu w naszym życiu.Pięknie jest w tej naszej miejscowości.Czasami tęskni się nam za miastem,ponieważ tam zamieszkuje większość rodziny.Również i sił jest coraz mniej do pracy w ogrodzie i otoczeniu.Na pomoc młodzieży  specjalnie liczyć nie można,ponieważ oni mają swoje sprawy i nie zawsze mają takie zamiłowania jak nasze.Zobaczymy co czas przyniesie.Czekamy na odwiedziny w niedzielę i wsólne popołudnie.Kilka fotek z naszej miejscowości.
Piękna,stara architektura.
 

niedziela, 22 sierpnia 2010

WAKACJE.

Agnieszka z rodziną na wakacjach nad polskim Bałtykiem.Po zdjęciach widac,ze były udane. 

sobota, 21 sierpnia 2010

KAJETAN NA WAKACJACH.

Kajtek Agnieszki wrócił właśnie ze specjalnego obozu dla dzieci specjalnej troski z Dąbek.Jest radosny i uśmiechnięty.Czuł się na wyjeżdzie bardzo dobrze.Jest on pupilkiem calej rodziny i przykladem wielkiego zaangażowania rodzicow i babci w jego rehabilitację i rozwój.Rodzina wspiera ich w tych trudnych obowiązkach.Wszak,wszystkie dzieci nasze są.Na fotografiach Kajetan w Dąbkach.


poniedziałek, 16 sierpnia 2010

ODWIEDZINY BRATA.


W ubiegłą niedzielę odwiedził nas w Raszówce,mój brat Edek z córką Ewą.Mila i sympatyczna wizyta.Dawno go nie było .Przyjechał pierwszy raz po śmierci Jadwigi.Bardzo byśmy chcieli by nasze kontakty wrociły do dawnych relacji.Jest to nam potrzebne.Jesteśmy na to otwarci.Jest to nam bardzo potrzebne.

sobota, 14 sierpnia 2010

NASZA OSP MA SZTANDAR.

Nasza Ochotnicza Straż Pożarna obchodziła dzisiaj 50-lecie swego istnienia.Z tej okazji wręczono jej ,ufundowany przez całą wioskę,sztandar.Odbyło się to na zorganizowanym  pikniku na boisku sportowym.Była to piękna impreza dla wszystkich mieszkańców.Zasłużeni zostali odznaczeni,otrzymali też upominki od Wójta Gminy.Całość zakończyła otwarta zabawa na wolnym powietrzu ,dla wszystkich.Byłem tam a co zobaczyłem to pokazałem...
 Poczet sztandarowy w chwilę po przejęciu sztandaru od fundatorów.
Sztandar w rękach pocztu sztandarowego.
Całą imprezę zorganizowano pod namiotami na boisku sportowym.

środa, 11 sierpnia 2010

TRUDNE SIERPNIOWE DNI.

Tegoroczna aura jest niezbyt sprzyjająca dla nas,ludzi.Codziennie zaskakuje nas różnymi niebezpiecznymi zjawiskami.My,mieszkający na Dolnym Śląsku przeżywamy jeszcze tragedię powodzi.To co ona zrobiła w Worku Żytawskim jest niesamowite.Zmiotła ona dorobek wielu ludzi i stała się nieszczęściem wielu .Trudno wszystko przewidzieć ale prawdą jest  również fakt że my musimy zrobić sami daleko więcej dla naszej obrony przed kataklizmami.Człowiek musi okazywać więcej pokory matce przyrodzie.

Fotografie pokazują rzeką Skorę w pobliżu Legnicy i Chojnowa.Jest ona w dorzeczu Kaczawy.Oby na tym się skończyło.

piątek, 6 sierpnia 2010

SIERPNIOWA WYCIECZKA PO LEGNICY.

Wakacje.Sierpień to miesiąc sprzyjający wycieczkom.Moje ,stare słowiańskie miasto,nadaje się do tego doskonale.W ostatnich latach przechodzi gruntowne odnowienie i urbanizowanie.Procesy te,całe szczęście,zachodzą bardzo przemyślanie i z zachowaniem dawnego historycznego wyglądu miasta.Szczególnie pięknieje centrum Legnicy z jej Rynkiem.Zniszczony przez ubiegłoroczny huragan Park Miejski też jest odbudowywany.W sumie ,nas mieszkańców ,te zachodzące zmiany bardzo cieszą.
 Legnicki Rynek,śledziówki i katedra.
Gotycka Katedra Piotra i Pawła.
Fragment odnowionej ul.Najświętszej Marii Panny.
ZAPRASZAM NA WYCIECZKĘ PO LEGNICY.

poniedziałek, 2 sierpnia 2010

KILKA GODZIN W PYSKOWICACH.

Lubimy,jak tylko mamy czas ,odwiedzać Basię i Tadka w Pyskowicach.Wspaniale położona miejscowośc,mili gospodarze , to same zalety.W lipcu też byliśmy i spędziliśmy kilka uroczych godzin.
 Basia z Anielką
Tadeusz z wnuczką.
Samotny kwiatek na łące.