poniedziałek, 27 lutego 2012

PRZEDWIOŚNIE.

Luty powoli finiszuje.Marzec dobija się , pewnie z wiosną, przed nami.W zaułkach miasta w zacienionym miejscu żegnamy .....biel zimy.
W legnickim Lasku Złotoryjskim szukamy już cieplejszych promieni słoneczka i śladow naszego przedwiośnia.Czuje się już je.

....jednak przedwiosennie.Wiosna jest przed nami...

sobota, 25 lutego 2012

WIETRZNIE.

Dzisiaj jest bardzo wietrznie ,na takie dni najlepsze to:
dobra kawa z ciastem domowym....
i dorodne soczyste jabłko...Smacznego!.

środa, 22 lutego 2012

SONIA I TULIPAN.

Nasze wspaniale "wielkie zwierzę" czuje się w naszym nowym spóldzielczym mieszkaniu bardzo dobrze.Wszędzie jej pełno i wszędzie dobrze się jej sypia a to oznacza ,że klimat tego mieszkania sprzyja rownież jego mieszkańcom.I tak we wzajemnej symbiozie mieszkamy sobie dzień po dniu i tylko kwiatek z rogu pokoju się temu przygląda.Wiosna już coraz bliżej.
Nasza Sonia to jest naprawdę duże zwierzę...ale bardzo przemile.

niedziela, 19 lutego 2012

NIEDZIELNY WIECZÓR.

Dzisiejsza niedziela kończy się.Była szara,pochmurna i z deszczem.Teraz spada temperatura i zaczyna robić się ślizgawica.Trzeba uważać.Tylko w domu, w sąsiedztwie pięknych kwiatów można spędzić uroczy wieczór.Do wiosny jest coraz bliżej.

sobota, 18 lutego 2012

OSTATNIA SOBOTA KARNAWAŁU.

Ostatnia sobota tegorocznego karnawału.Czas zabaw i radości się kończy.Zima także pewnie w odwrocie.Po sporej ilości śniegu zostają coraz mniejsze ślady.Obrazki zasypanych samochodow, ktore trzeba bylo rano intensywnie odśnieżać można oglądać na fotografiach..Dzisiaj w Legnicy odwilż i sporo blota .

Zabawy karnawałowe też się kończą .Małe , kameralne spotkania towarzyskie są bardziej popularne i jest ich coraz więcej.Spotkania pod jemiołą mają wiele uroku i są doskonalą okazją do rozstrzygania wielu osobistych uczuciowych spraw i zamierzeń.
Można też spędzić tę sobotę na pięknym wieczornym spacerze ulicami  Legnicy.Piękna rzecz.

czwartek, 16 lutego 2012

TLUSTY CZWARTEK.

Czwartkowe obżarstwo, słodkie obżarstwo...
tradycja i piękny polski obyczaj.
ŚWIĘTOWALIŚMY Z PĄCZKAMI I FAWORKAMI.

Jakie apetyczne, jak im się oprzeć...
 Smakowały jak tylko mogły smakować w nasz Tłusty Czwartek.BARDZO SMAKOWALY.wtorek, 14 lutego 2012

ŚWIĘTUJĄCY LUTY.

Mamy dzisiaj "Walentynki", sympatyczne święto, chociaż nie nasze , ale już przyjęte na naszym polskim gruncie.Jest ono cieple i sympatyczne i zaskarbiło sobie sympatię Polakow.Jest to szczególna okazja by okazać swoje cieple uczucia bliskim osobom.Uczyńmy tak.Pojutrze rownież tradycyjny "tłusty czwartek" i znowu okazja do spotkań i wspólnego objadania się pączkami i faworkami.To niezbity dowod konczącego się karnawału.Jeszcze tylko ostatnia sobota karnawalu, ostatnie bale i nadejdzie czas spokoju i refleksji, czas postu.Luty mamy w tym roku wyjątkowo mrożny, już dawno nie pamiętamy podobnego a teraz synoptycy zapowiadają rownież, że w najbliższych dniach będzie rownież śnieżny i z zawiejami.Czyli zaspy przed nami.Póki co cieszmy się i świętujmy radosne chwile.Najlepiej to czynić w towarzystwie "czegoś" słodkiego i pięknych kwiatow.
Tulipanowa radość.
Kwiaty zawsze stanowią doskonałą dekorację i ozdobę naszych mieszkań.

piątek, 3 lutego 2012

GALERIE.

Moje
miasto galeriami stoi.Wrosly już w krajobraz miasta, staly się jego rozpoznawalnym elementem.Niewielu legniczan pamięta co było w tych miejscach poprzednio.Trudno , tak to już jest- życie biegnie do przodu a pozostawia za sobą ... historię i wspomnienia.Galeria Gwarna wieczorem , nawet w tak mrożny dzień , jak dzisiaj, zaprasza nas do siebie.Na cieplą herbatkę, zapraszamy.

czwartek, 2 lutego 2012

TRUDNE DNI.

Mamy wreszcie ostrą zimę.Dzisiaj u nas -20 stopni.To przecież zima i to przełomu stycznia i lutego , tylko malo śniegu, prawie go brak.Nasze przyslowie powiada ,że jak Gromniczną tęgi mroz, to szykuj wóz....i to dobrze.Niech pomrozi i potem będzie tylko lepiej.Z dzisiejszego spacerku po osiedlu pokazuję ptasią stołówkę , bardzo obleganą.Pomagajmy zwierzynie w te trudne dni.